Rój

Z StellarArk Wiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Nazwa nadana przez ludzkość zbiorze maszyn obdarzonych inteligencją i polującym na ludzkość i stojącej za wydarzeniami znanymi jako Zmierzch Ludzkości oraz stanowiąca główne zagrożenie dla istnienia ludzkości.

Określenie Rój jest używane ze względu na specyfikę działania maszyn, a przypominającą wspólne działanie pszczół (lub jak niektórzy wolą mówić, stada wściekłych szerszeni). Pojazdy roju działają wspólnie i bardziej przypominają pojedynczy organizm złożony z mniejszych części, niż osobne maszyny. Jest to rozwiązanie bardzo skuteczne i wydajne, nie pozbawione jednak pewnych wad dzięki, którym ludzkość jeszcze jakoś stawia opór: Rojowi brak bowiem innowacyjności i elementu zaskoczenia. Zwykle działa według tych samych utartych schematów i chodź potrafi dostosowywać się do danej sytuacji to nietypowe zagrania taktyczne mogą sprawiać mu trudność.

Motywy

Jednym z głównych motywów stojących za niechęcią Roju w stosunku do ludzkości jest używanie przez tych drugich Napędu Skokowego i hipotetycznego zagrożenia przez niego wywołującego. (więcej informacji w artykule Napęd Skokowy)

(więcej informacji w przyszłości)